See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Årlig kontroll av skyddsventilerad utrustning
Beskrivning: Upphandlingen gäller ramavtal för årlig kontroll av dragskåp, dragbänkar, mikrobiologiska säkerhetsbänkar och övrig skyddsventilerad utrustning.
Intern identifierare: V 2024/1309
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 Årlig kontroll av dragskåp och dragbänkar
Beskrivning: Årlig kontroll av dragskåp och dragbänkar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 Årlig kontroll av mikrobiologiska säkerhetsbänkar
Beskrivning: Årlig kontroll av mikrobiologiska säkerhetsbänkar.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 Kontroll av övrig skyddsventilerad utrustning
Beskrivning: Årlig kontroll av övrig skyddsventilerad utrustning.