667756-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brännved – Jord- och odlingssubstrat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Jord- och odlingssubstrat
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och/eller avhämtning av jord och odlingssubstrat till stadsmiljöförvaltningen och exploateringsförvaltningen. Upphandlingen är uppdelad i två delar: A. Anläggningsjord B. Odlingssubstrat
Intern identifierare: N400U26-45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03413000 Brännved
Ytterligare klassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212400 Jord, 24440000 Diverse gödselmedel, 24931250 Odlingssubstrat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Jord- och odlingssubstrat