Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sand till jordframställning samt sandfilter
Referensnummer: 0359/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14200000 Sand och lera
II.1.4.
Kort beskrivning
Sand för jordframställning samt till sandfilter i lakvattenrening.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 430 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14211100 Natursand
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen