66780-2021 - KonkurrensutsättningSverige-JÄRFÄLLA: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling och system för gatuvybilder och laserdata
Referensnummer: Ten 2020/913
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun har för avsikt att upphandla webbaserat system för återkommande fordonsburen laserskanning och bildinsamling för bilvägnät och GCM-vägnät inom kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor, 72310000 Behandling av data, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen