667867-2021 - ResultatSverige-Älmhult: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekt byggprojektering
Referensnummer: 20/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Arkitekttjänster inom byggprojektering för Älmhults kommun.
Kommunen avser teckna ramavtal med två leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen