667937-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Icke-reguljär passagerartransport – Färdtjänst och skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärdtjänst och skolskjuts
BeskrivningRamavtal avseende färdtjänst, arbetsresor, särskild skolskjuts och beställningscentral för Vellinge kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98266:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål