668034-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av hjälpmedel till omlastningsnav.
Referensnummer: 21RS3992
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar transporter av gods, framför allt hjälpmedel mellan hjälpmedelscentralens lager och aktuella adresser enligt beskrivning och förutsättningar i detta underlag.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar transporter av gods, framförallt hjälpmedel mellan aktuella adresser enligt beskrivning och förutsättningar i detta underlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter, 60200000 Järnvägstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen