See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klottersanering
Beskrivning: Ramavtalet avser klottersanering och klotterskydd på beställarens fastigheter såväl inom- som utomhus samt kommunens offentliga rum så som busskurer, parkbänkar, lekplatsutrustning, skyltar, armaturer, el-centraler och elskåp, tunnlar, broar, statyer och annan av beställaren förvaltad egendom.
Intern identifierare: KS 2024-00076
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90690000 Klottersanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa villkor mm.