See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köksutrustning, utensilier och husgeråd
Beskrivning: Nu är det dags för kommunerna Borlänge, Falun, Avesta, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Säter samt bolaget Västerbergslagens Utbildningsförbund att upphandla köksutrustning/utensiler till sina verksamheter. Är du en leverantör av detta? Tveka då inte att delta i denna upphandling. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94169:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221121 Te- eller kaffekoppar, 39221122 Muggar, 39221123 Dricksglas, 39221130 Matbehållare, 39221150 Termosflaskor, 39221140 Vattenbehållare, 39221210 Tallrikar, 39221220 Kärl, 39221230 Fat, 39221240 Skålar, 39221250 Glaskaraffer, 39221260 Kokkärl