Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Materialåtervinning av plaster utan producentansvar
Referensnummer: 0393/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Mottagning, sortering och materialåtervinning av plaster utan producentansvar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen