668432-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Arbetsplats 2024
Referensnummer: RS 2023-03480
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende anskaffning av hårdvara för IT-Arbetsplats (klienter, tillbehör och tillhörande  tjänster).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen