668452-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra tjänster – Ramavtal Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Flyttjänster
Beskrivning: Uppdraget inkluderar flera olika typer av flyttar, flyttjänster samt tillhörande tjänster. Flyttuppdrag avser flyttjänster för köparens olika och varierande verksamheter, för boende i köparens kommunala bostadsfastigheter samt för känsligt gods.
Intern identifierare: KSN-2026-02273
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98390000 Andra tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63120000 Lagring och magasinering, 63122000 Magasinering, 98392000 Omlokalisering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000