668519-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation (utom programvara) – Förhyrning av moduler Silverdalen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörhyrning av moduler Silverdalen
BeskrivningUpphandlingen avser etablering respektive avetablering av hyresmoduler för tillfällig och icke-permanent uppställning, samt hyra av modulerna. Moduluppställning avser fristående förskolebyggnad för 25 barn/avdelning, fritidsavdelning för 30 barn och kök och matsal för 60 sittande.
Intern identifierareU-122-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000