668786-2022 - ÄndringSverige-Sundsvall: Vattenreningskemikalier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fällningskemikalier
Referensnummer: MSVAB-2022-00182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fällningskemikalier för behandling av avlopps- och dricksvatten för MittSverige Vatten & Avfalls anläggningar i Sundsvall, Timrå och Nordanstig.