6688-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombinationsmöbler Bobergsskolan Norra Djurgårdsstaden
Referensnummer: 076-1232601
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, utbildningsförvaltningen, Bobergsskolan Norra Djurgårdsstaden bjuder härmed in anbudsgivare till att lämna anbud i upphandlingen gällande Kombinationsmöbler. Upphandlingen syftar till att täcka behovet av Kombinationsmöbler. Det är viktigt att produkterna anpassas till lokalens utformning och funktionalitet, och till skolans behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39160000 Skolmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen