668817-2023 - PlaneringSverige-Stockholm: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Ultraljudsaspiratorer
Referensnummer: RFI 202318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset söker information om Ultraljudsaspiratorer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med denna RFI är att inhämta information kring Ultraljudsaspiratorer för leverkirurgi.