2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalkning sjöar, våtmarker och vattendrag 2025
Beskrivning: Lessebo kommun inbjuder till anbudsgivning gälande kalkning av sjöar, vattendrag och våtmarker, Lessebo kommun avser att teckna ramavtal för kalkningsprojekt enligt denna upphandling med en (1) entreprenör.
Intern identifierare: 2024058-L
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44921210 Kalkmjöl, 60441000 Besprutning från luften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000