See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Dagvattenutredningar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar dagvattenutredningar och översvämningsanalyser som underlag i översiktlig planering, detaljplanering och förprojektering. Upphandlingen genomförs i samarbete med Götene Kommun, Grästorps kommun, Vara kommun och Essunga kommun. Ramavtal tecknas med 3 rangordnade Konsulter.
Föregående meddelande: 119709-2019
Intern identifierare: 2019-48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär Dagvattenutredningar