2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjulburen grävmaskin 17-19 ton inkl service.
Beskrivning: Upphandlingen har tidigare annonserats. Men då inga anbud inkom görs den därför om.
Intern identifierare: LBVAAB 2025/00194-2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Ytterligare klassificering (cpv): 42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262000 Maskinell utrustning för schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000