668963-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – K-4116 Byggledning till E-467 samt E-502, projekt Hagastaden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelK-4116 Byggledning till E-467 samt E-502, projekt Hagastaden
BeskrivningUppdraget omfattar en (1) konsult för byggledning av entreprenad E-467 Teknikbyggnad Uppsalavägen samt E-502 Gång- och cykelbro i stål över Norrtull.
Intern identifierareE2024-03555
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareK-4116 Byggledning till E-467 samt E-502, projekt Hagastaden