668975-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tjänster för globalt nät
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling – ” Fritt publikt WiFi utomhus Dnr 0477/22"
Referensnummer: 22/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72720000 Tjänster för globalt nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Intraservice genomför en upphandling av: Fritt publikt WiFi; vilket är en lösning för att erbjuda gratis internet åt invånare, företagare och besökare på torg och andra publika platser inom Göteborgs Stad. Intraservice inbjuder anbudsgivare, nedan kallad leverantör, att lämna anbud avseende Intraservice ramavtalsupphandling: Fritt publikt WiFi utomhus.
Upphandlingen avslutas genom att Göteborgs stad Intraservice och den antagna leverantören tecknar ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72411000 Internetleverantörer, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen