668979-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trycksaker och tillhörande produkter – Tryckeritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Kungliga Operan avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av tryckeritjänster. Upphandlingen omfattar säsongsvisa upplagor av kalendarium, föreställningsprogram, broschyrer, med mera.
Intern identifierare: 26/15
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 22900000 Diverse trycksaker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000