2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nötkött
Beskrivning: Vimmerby kommun och södra delen av Västerviks kommun välkomnar er att lämna anbud i vår upphandling av Nötkött. Uppdraget omfattar leverans av nötfärs, hel högrev, tärnad högrev, tärnad nötkött, strimlat nötkött och blandfärs. Leverantören ska lämna anbud på samtliga leveransenheter i båda kommunerna..
Intern identifierare: U-133-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del