Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smörjmedel kemikalier till fordon
Referensnummer: UH-2017-272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avrop på smörjmedel som motoroljor, smörjfett, avfettning m.m till Skellefteå kommun, Skelleftebostäder AB, Skellefteå Buss AB.
Kravspecifikationen anger i stort produktområdet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 24000000 Kemiska produkter, 24951000 Fetter och smörjmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen