Västerås stad inbjuder till att lämna anbud i upphandling av tjänst för ANPR-system och betalautomater i utomhusmiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34926000 Parkeringsledningssystem, 35123500 Videoidentifieringssystem, 38700000 Klockregister och liknande; parkeringsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen avser tjänst för betalsystem gällande fyra (4) st parkeringshus med hjälp av ANPR, 31st parkeringsautomater för utomhusmiljö samt ett administrativt gränssnitt i enlighet med upphandlingsdokumenten inklusive bilagor.