2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verktyg och maskiner
Beskrivning: Ramavtal för löpande inköp av verktyg, maskiner, fästdon och tillbehör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43830000 Maskinverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98154:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner, 42670000 Delar och tillbehör till verktygsmaskiner, 42652000 Handhållna elektromekaniska verktyg, 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 42610000 Verktygsmaskiner som drivs med laser och fleroperationsmaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42950000 Delar till universalmaskiner, 43800000 Verkstadsutrustning, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)