Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Madrasser Trycksårsförebyggande
Referensnummer: 22/861
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför ny upphandling önskar Region Jönköping få en överblick över vad som finns på marknaden inom trycksårsförebyggande skummadrasser samt behandlande luftmadrasser
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39522510 Luftmadrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hearing i Region Jönköpings län kring Trycksårsförebyggande skummadrasser och behandlande luftmadrasser.