669067-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Projektörer VVS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Projektörer VVS
BeskrivningUpphandlingen ska resultera i ett ramavtal för löpande beställningar av enskilda uppdrag under ramavtalstiden, inom fackområde VVS. Uppdragen kan vara del i processen för ny-, till- och ombyggnation av såväl byggnader som infrastruktur. Uppdragen kan variera beroende på beställarens behov och projektets omfattning. Vad som ingår i det enskilda uppdraget redovisas i varje enskilt avrop.
Intern identifierare24/16
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000