66910-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsbevakning 2021
Referensnummer: GNU 2021/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar löpande parkeringsbevakning för Borlänge, Avesta och Hedemora kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Borlänge kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712400 Parkeringstjänster, 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hedemora kommun
Del nr: 2
Avesta kommun
Del nr: 3