Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster
Referensnummer: UH-2022-115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av reklambyråtjänster, så som projektledning, copy, grafisk formgivning, grafisk produktion, bildproduktion, design, tryckning och distribution av vår egen tidning Sollefteå Magasinet som utkommer 1-2 ggr/år.
Ramavtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt förfrågan.