66911-2020 - ResultatSverige-Klippan: Gatsopningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskiner
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Klippans kommun är i behov av två (2) stycken sopmaskiner en mindre sopmaskin som effektivt rengör skolgårdar och gårdsgator m.m. samt en större som även kan rengöra större vägar och dylikt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen