Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distribution av inkontinenshjälpmedel 2021
Referensnummer: ON 2020-00089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lagerhållning och distribution av inkontinenshjälpmedel till personer med enskild leverans, gruppleverans och personlig gruppleverans för successiva avrop genom en webbaserad beställningsportal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33141621 Inkontinensset, 63120000 Lagring och magasinering, 64120000 Budtjänster, 79991000 Lagerhantering, 85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen