See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetsteknik inkl. support och service 2024
Beskrivning: Upphandling av support och serviceavtal för Simrishamns kommuns befintliga bestånd av säkerhetsteknik inom följande områden: - Brand - Inbrott/passage/lås - CCTV Upphandlingen omfattar även att leverantören ska tillhandahålla följande tjänster utöver huvudområdena ovan: - Supportavtal till kommunens larmsystem Unison (Brand + Inbrott/passage/lås). - Uppkoppling till larmcentral (Brand + Inbrott/passage/lås + CCTV)
Intern identifierare: 24/11
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35113300 Säkerhetsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000