669144-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utryckningsfordon – TMA-Fordon Räddningstjänsten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTMA-Fordon Räddningstjänsten
BeskrivningRäddningstjänsten i Jönköpings kommun avser att upphandla ett TMAfordon för användning i Jönköping och omgivande kommuner. Fordonet ska vara av typen daghytt/trailerdragare med en påbyggnad som förväntas kunna kopplas av med snabbkoppling i chassi och elanslutningar. Fordonet förväntas användas enmans eller tvåmans betjänat i räddningsinsatser eller andra hinder på väg.
Intern identifierare25/101
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningRäddningstjänsten i Jönköpings kommun avser att upphandla ett(1st) TMA-fordon för användning i Jönköping och omgivande kommuner. Fordonet ska vara av typen daghytt/trailerdragare med en påbyggnad som förväntas kunna kopplas av med snabbkoppling i chassi och elanslutningar. Fordonet förväntas användas enmans eller tvåmans betjänat i räddningsinsatser eller andra hinder på väg.
Intern identifierare1789823-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUtvärdering
Intern identifierare1789824-1