Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av personalresurser för gatu och driftsarbeten
Referensnummer: KSN-2021-03217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av personalresurser för enklare gatu och driftsarbeten.
Avropen avser resursstöd inom Beställarens enklare gatu och driftsarbeten vid exempelvis arbetstoppar, sjukdom, personalbrist m.m. Eftersom avtalet endast omfattar bemanning så tillämpas ABK istället för AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77312000 Ogräsröjning, 90611000 Gaturenhållning, 90910000 Städning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen