66919-2022 - ResultatSverige-Arvika: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trappstädning
Referensnummer: Dnr 2021-248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning samt fönsterputs av allmänna och gemensamma ytor så som trapphus, gemensamhetsutrymmen, tvättstugor, loftgångar, allmänna toaletter m.m. för fastigheter tillhörande Arvika Fastighets AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Option gällande viss flyttstädning ingår.
Upphandlingen omfattar 52 objekt som framgår av bilaga 1 objektlista. Ytterligare objekt kan tillkomma eller avgå under avtalstiden.
Arbetsmetod och kvalitetskrav på utförandet framgår av bilaga 2. Bilaga 3 anger frekvens.
Upphandlingen avser specifikt köp (kontrakt).