669205-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Upphandling Stripning av fordon och enklare trycksaker m.m.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling Stripning av fordon och enklare trycksaker m.m.
BeskrivningHMAB har behov av en leverantör som stripar och utför enklare trycksaker: Personbilar, Van, Skåpbilar, Flakbilar, Släpvagnar med kåpa, Sopbilar, Slambilar, Lastbilar, Sopsamlarbilar, Container, Vattentankar, Lastare och dylikt. Samt utföra enklare trycksaker som skyltar, vykort, brochyrer, vepor, m.m.
Intern identifierareHMAB 2024/1161
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetBolaget tål ej stillastående
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22300000 Vykort, gratulationskort och andra trycksaker, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22900000 Diverse trycksaker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling Stripning av fordon och enklare trycksaker m.m.