669268-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagshälsovård – Företagshälsovård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagshälsovård
Beskrivning: Upphandling avser företagshälsovård avseende SÖRABs personal som i dagsläget består av ca 75 personer. SÖRABs huvudkontor och anläggningar ligger i Norrort (bl.a. Vallentuna och Täby) och leverantören ska kunna utföra tjänsten med så liten tidsåtgång i restid som möjligt för SÖRABs personal. I tjänsten ska det bl.a. ingå årliga hälsoundersökningar samt vid behov olika typer av konsultationer. Avtalstid är 2+1+1 år med planerad start för leverans av tjänsten 2027-01-01.
Intern identifierare: UH2026-22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
Ytterligare klassificering (cpv): 85140000 Diverse hälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Företagshälsovård