669307-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodonti
Referensnummer: UC-2023-279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden/positioner. Varje anbudsområde och/eller position utvärderas och tilldelas var för sig enligt information i Kravspecen.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1: Ortodontiska band
Anbudsområde 2: Ortodontiska brackets & tuber
Anbudsområde 3: Ortodontiska brackets & tuber, självligerande
Anbudsområde 4: Bågar, rostfritt stål, preformerade
Anbudsområde 5: Bågar, NiTi, preformerade
Anbudsområde 6: Bågar, värmeaktiverade CuNiTi, preformerade
Anbudsområde 7: Bågar, TMA, preformerade
Anbudsområde 8: Bonding/Primer
Anbudsområde 9: Gips
Upphandlande myndighet kommer att anta ett eller flera anbud per anbudsområde/position, enligt info för respektive anbudsområde, under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav.