66936-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Installation av ventilation och luftkonditionering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilation Jupiter 4.
Referensnummer: 17/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Installation frånluftsvärmepump och omdragning kanalsystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen