Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier
Referensnummer: KS 2022/477
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av köksutensilier såsom porslin, glas, bestick, kastruller m.m. för Ängelholms kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunen har för närvarande 190 stycken beställande enheter där de största beställarna är skolköken och äldreomsorgen. Leverantören ska kunna leverera till kommunens samtliga verksamheter.