Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagligvaror via webbportal
Referensnummer: 18/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser köp via webbhandel för beställare som inte kan nyttja kommunens större grossistavtal med avseende på livsmedel, köksutrustning, hygien och tvätt etc.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33700000 Hygienartiklar, 39221000 Köksutrustning, 39831000 Tvättmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser köp via webbhandel för beställare som inte kan nyttja kommunens större grossistavtal med avseende på livsmedel, köksutrustning, hygien och tvätt etc.