6696-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Prenumerationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prenumerationstjänster
Referensnummer: 2019-19852
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79980000 Prenumerationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen genomför Kriminalvården tillsammans med SMHI och Sjöfartsverket. Upphandlingen omfattar en agent som förmedlar myndigheternas behov av prenumerationer. Behovet omfattar både tryckta prenumerationer och e-prenumerationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22210000 Tidningar
II.2.4.