See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulttjänster - Ledning av IT-projekt samt Arkitektur och utveckling
Beskrivning: En gemensam upphandling genomförs för två delområden inom området IT-konsulttjänster: - Ledning av IT-projekt, omfattar olika typer av resurskonsulttjänster inom ledning och styrning med anknytning till IT. - Arkitektur och utveckling, omfattar resurskonsulttjänster inom arkitektur, systemutveckling, systemförvaltning samt test.
Intern identifierare: 23.3-7233-2025
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav och informationsfrågor
Beskrivning: Denna upphandling av IT-konsulttjänster omfattar resurskonsulttjänster inom två separata anbudsområden: Ledning av IT-projekt. Se avsnitt Anbudsområde Ledning av IT-projekt. Arkitektur och utveckling. Se avsnitt Anbudsområde Arkitektur och utveckling.
Intern identifierare: 1743361-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Ledning av IT-projekt
Intern identifierare: 1743780-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Arkitektur och utveckling
Intern identifierare: 1743781-2