2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av gruppbostäder och hyreslägenheter Nästås
Beskrivning: Öckerö Fastighets AB har för avsikt att upphandla en entreprenör för nybyggnation av gruppbostäder och lägenheter. detta nnons avser steg 1, kalificering i upphandlingen. Byggnaden ska uppföras i tre våningar, där gruppbostaden placeras på entréplan och hyresrätterna på våning två och tre. Den totala byggrätten enligt gällande detaljplan är 1 750 kvm BTA. Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande med föregående annonsering enligt lagen om offentlig upphandling (LOU).
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000