2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyltning och navigering
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av skyltning och navigering till Malmö stads och medverkande kommunala bolags verksamheter. Det omfattar skyltning inomhus och skyltning utomhus i anknytning till verksamheten. Exempel på produkter är vägvisningsskyltar, fasadskyltar, flaggskyltar, markskyltar, orienteringskartor, trottoarpratare, verksamhetsskyltar, hänvisningsskyltar, rumsskyltar, funktionsskyltar samt foliering. Uppdraget omfattar även tjänster såsom projektering och grafiskt arbete, rådgivning, montering/nedmontering samt service och underhåll av skyltar.
Intern identifierare: STK-2024-1388
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
Ytterligare klassificering (cpv): 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skyltning och navigering
Optioner:
Beskrivning av alternativen: ja