669830-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferivaror och fruktabonnemang
Referensnummer: UH-2021-149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser upphandla Ramavtal för skafferivaror och fruktabonnemang. Upphandling är uppdelad i två (2) anbudsområde:
- Anbudsområde A - Skafferivaror
Omfattar köp från webbutik och transport/leverans/plock av skafferivaror och avser framförallt matvaror. Behovet finns hos till exempel fritidsgårdar, omsorgsboenden, hem- och konsumentkunskaps undervisning och personalgrupper
- Anbudsområde B - Fruktabonnemang
Omfattar köp och leverans av fruktkorgar/fruktlådor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2