2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende mark och anläggningsarbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar löpande mark och anläggningsarbeten invid beställarens fastighetsbestånd och fastigheter för hyresgäster.
Intern identifierare: SI 2025/28
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45112711 Utformning av parker, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45233120 Vägbygge, 45236000 Markanläggning, 45262510 Stenarbeten, 45332000 VA- och dräneringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000