See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för kommunikationstjänster, fördelat på tre avtalsområden: Kommunikationsbyråtjänster inklusive bemanningStillbildRörlig bildAvtalsområde 1 – Kommunikationsbyråtjänster inklusive bemanning Omfattar strategisk och operativ kommunikation, inklusive planering, konceptutveckling, innehållsproduktion samt tillhandahållande av kommunikationskompetens vid behov. Avtalsområde 2 – Stillbild Omfattar produktion av stillbilder för kommunikations- och marknadsföringsändamål, både dokumentära och studiobaserade. Avtalsområde 3 – Rörlig bild Omfattar produktion av rörligt material för interna och externa kommunikationsinsatser, inklusive informationsfilmer, kampanjfilmer och direktsändningar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kommunikationsbyråtjänster inklusive bemanning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117106:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Foto, dokumentärt och studio
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117106:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Rörlig bild, film, direktsändning och drönarfoto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117106:Lot:3