66994-2019 - ResultatSverige-Umeå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cytologiutrustning, vätskebaserad
Referensnummer: VLL 2151-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en (1) utrustning avsedd för preparation av prover för vätskebaserad cytologi.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare en (1) utrustning samt option på ramavtal på tillhörande förbrukningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen